Набор дзяцей дашкольнага ўзросту ў групу з беларускай мовай навучання і выхавання

Дата: 7 апреля 2018 в 19:57, Обновлено 13 сентября 2020 в 14:12

Набор дзяцей дашкольнага ўзросту

ў групу з беларускай мовай навучання і выхавання

У адпаведнасці з арт. 90 Кодэкса аб адукацыі Рэспублікі Беларусь асноўнымі мовамі навучання і выхавання ў Рэспубліцы Беларусь з'яўляюцца дзяржаўныя мовы Рэспублікі Беларусь (беларуская і руская).

Упраўленне па адукацыі Магілёўскага гарвыканкама даводзіць да ведама, што ў 2020/2021 навучальным годзе (пры наяўнасці заяў законных прадстаўнікоў непаўналетніх) плануецца набор дзяцей дашкольнага ўзросту ў групу з беларускай мовай навучання і выхавання на базе дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад № 79 г. Магілёва» (б. Непакораных, 87).
Працягнуць працу групы з беларускай мовай навучання ў дзяржаўных установах адукацыі «Яслі-сад № 37 г. Магілёва» (вул. Чэхава, 10), «Яслі-сад № 79 г. Магілёва» (б. Непакораных, 87).